مقالات آموزشی

خريد پرينتر استوك و نكاتى كه درباره پرينتر دست دو بايد بدانيد

خرید پرینتر استوک یا چاپگر دست دو بهتر است یا نو

امروزه پرینتر یکی از وسایل مورد نیازبرای اکثر افراد جامعه میباشد و با بالا رفتن قیمت دلار و تشدید تحریم ها و همچنین نابسامانی وضعیت اقتصاد کشورقیمت  پرینترنیز مانند سایر اقلام در کشور از افزایش شدید قیمت مستثنی نماند و با بالا رفتن قیمت انواع چاپگر و کاهش توان مالی افراد جامعه خرید پرینترهای دست دوم یا استوک در کشور رواج پیدا کرد.

در این مقاله قصد داریم به سوالات متداول شما برای خرید پرینتر استوک یا دست دو جواب دهیم.

بهترین مارک پرینتر چیست؟

بهترین مارک پرینترهای لیزری hp است

بهترین مارک پرینترهای لیزری hp است.بهترین برند پرینترلیزری اچ پی میباشد پرینترهای  hp سالیان زیادی است که درسازمان ها و مجموعه های بزرگ و کوچک دولتی و خصوصی در ایران مصرف میشود و از لحاظ کیفیت از سایر شرکت های تولید کننده پرینتربهتر میباشد ولی اگر قصد خرید پرینتر جوهر افشان برای پرینت عکس را دارید پرینتر اپسون در حال حاضر (2020)حرف اول را میزند

برای خرید پرینتر استوک یا دست دو کدام مارک بهتر میباشد؟

قاعدتا وقتی بهترین برند پرینتر لیزری اچ پی باشد پس برای خرید پرینتر استوک نیز باید ابتدا به دنبال این برند باشیم ولیکن بعد از برند اچ پی برند کنان هم ازدر پرینتر های لیزریاز کیفیت خوبی برخوردار میباشد.

آیا پرینتر های استوک یا دست دو وارداتی هستند ؟

پرینترهای دست دو هم از کشورهای دیگر مانند امارات،ترکیه و اروپا وارد کشور میشوند و هم اینکه خیلی از سازمانها و شرکتها و حتی کاربران خانگی بعد از مدتی که پرینترکارکرده خود را بفروش میرسانند که سازمانها و شرکتهای دولتی از طریق مزایده اقلام کارکرده خود را بفروش میرسانند

چگونه پرینتر خود را انتخاب نماییم؟

در ابتدا باید نیاز خود را بررسی نمایید که برای چه کاری به پرینتر احتیاج دارید اینکه استفاده شما خانگی است یا در یک محیط اداری یا دفتری با کارکرد زیاد، چه تعداد چاپ در هفته یا در ماه نیاز دارید . نیاز به قابلیت های کپی ، اسکن ، فکس و همینطور رنگی یا سیاه و سفید بودن ، همه و همه ویژگی هایی هستند که در هنگام خرید پرینتر باید به آنها توجه نمایید.مثلا برای چاپ عکس پرینتر جوهر افشان باید تهیه کنید و برای چاپ متن از پرینترهای لیزری باید استفاده کنید.

چگونه پرینتر خود را انتخاب نماییم؟

پرینترها در مدل های گوناگونی وجود دارند. برخی تک کاره هستند و تنها می توانید با آن پرینت بگیرید و برخی مدل ها سه کاره یا چهار کاره هستند. این مدل ها علاوه بر کار پرینت ، قابلیت کپی گرفتن و اسکن کردن اسناد و یا فکس کردن آن را هم دارند.

برخی مدل ها وایرلس بوده و در برخی مدل ها پورت شبکه وجود دارد و مناسب محیط هایی است که می خواهید آن را به چند کامپیوتر متصل کنید.

پرینترها همچنین ممکن است رنگی باشند و یا تک رنگ یا سیاه و سفید. ویژگی دیگری که پرینترها را متمایز می کند تکنولوژی چاپ آن است، پرینترها در انواع مختلف لیزری ، حرارتی ، جوهرافشان و … وجود دارند که هرکدام برای نیازها متفاوتی ساخته شده اند.

در دسترس بودن و قیمت مواد مصرفی و قطعات مصرفی پرینتر را بررسی نمایید چرا که اگر مواد مصرفی یا همان کارتریج پرینتر در دسترس نباشد و یا اینکه خیلی گران باشد این پرینتر نمیتواند انتخاب خوبی برای شما باشد. 

بعد از اینکه بسته به نیاز خود پرینتر خود را انتخاب نمودید باید به سلامت قطعات پرینتر را بررسی نمایید.

درهنگام خرید پرینتر دست دو چگونه قطعات آن را تست کنیم؟

نکته اول که باید به آن توجه زیادی داشته باشیم این است که از شرکتها و مراکز معتبر همیشه خرید خود را انجام دهیم چراکه در صورتیکه مشکلی برای پرینتر بوجود بیاید شرکتهای معتبر قطعا پاسخگو خواهند بود و پرینتر شما از خدمات این شرکتها برخوردار میشود.

از فروشنده بخواهید پرینتر را تست کند هنگام خریدن پرینتر دقت کنید پرینتر سروصدای زیادی نداشته باشد، صداهای غیرمعمول در پرینتر میتواند از اشکال در یکی از قطعات باشد.

درهنگام خرید پرینتر دست دو چگونه قطعات آن را تست کنیم؟

در مورد پرینترهای چندکاره سعی کنید قسمت های مختلف مانند اسکن ، کپی و پرینت را تست کنید. ممکن است یک پرینتر سه کاره یا چهارکاره بطور عالی پرینت بگیرد اما در قسمت فتوکپی آن مشکلی وجود داشته باشد.پس سعی کنید کارکرد پرینتر با دستور پرینت از طریق رایانه و هم از طریق تست با خود پرینتررا حتما انجام دهید

حتما پرینتر را با کارتریج تهیه کنید تنها به چاپ یک برگ اکتفا نکنید. حداقل ۱۰ برگ با دستگاه پرینت بگیرید تا مطمئن شوید کاغذ کش پرینتر مشکلی نداشته باشد وبا پرینت بیشترزمان بدهید تا پرینترکامل کالیبره شود

شما میتوانید کنتور دستگاه را چک کنید.بعضی از پرینترها کنتور دارند. این کنتور از طریق کدها ، منوهای مخفی و یا بصورت نرم افزاری قابل چاپ هستند. می توانید تعداد برگ پرینت شده ، تعداد کپی، فکس و اسکن گرفته شده را مشاهده کنید. حتی می توانید تعداد دفعات تعویض کارتریج و یا تعداد دفعاتی که کاغذ درون دستگاه گیر کرده است را هم مشاهده نمایید. البته این آمار ممکن است در مورد همه دستگاه ها وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *