مقالات آموزشی

شارژ کارتریج چیست وچگونه انجام میشود؟آموزش کامل شارژ کارتریج

شارژ کارتریج چیست؟

اگر بطور خلاصه بخواهیم بگوییم که شارژ کارتریج چیست باید بگوییم که شارژ کارتریج یعنی پر کردن مجدد مواد مصرفی پرینتر از جوهر و یا پودر تونر،در کارتریج های جوهر افشان شارژ کارتریج با مایع جوهر انجام میشود ودر کارتریج های لیزری شارژ کارتریج با پودر تونر انجام میپذیرد که صرفا با پر کردن مجدد کارتریج نمیتواند نتیجه مطلوب کسب شودو شاید نیاز به تعویض قطعاتی هم باشدکه نیاز به تجربه و تخصص ویژه دارد.

شارژ کارتریج چیست

آموزش شارژ کارتریج

 

پاسخ سوالات متداول و همچنین قیمت شارژ کارتریج  کلیک کنید    شارژ کارتریج لیزری

 

اموزش شارژ کارتریج لیزری

اموزش شارژ کارتریج لیزری


آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان

برای شارژ کارتریج جوهر افشان چه ابزاری مورد نیاز است؟

برای شارژ کارتریج جوهر افشان به 4 رنگ جوهر مخصوص کارتریج و چهار سرنگ معمولی احتیاج داریم،روش کار به این شکل میباشد که ابتدا باید لیبل روی کارتریج را کنده ویابا سرنگ از سوراخ ریزهرنمد تزریق جوهر را انجام دهیم، با سرنگ هر رنگ جوهر را مجزا به اندازه ظرفیت کارتریجی که میخواهیم شارژ کنیم  با تزریق جوهر در قسمت نمد انجام میدهیم، در کارتریج رنگ مشکی فقط از یک رنگ منبع را پر میکنیم و اگر منبع کارتریج رنگی دارای سه رنگ باشد ،باید دقت کنیم که هر رنگ را از سوراخ هم رنگ خودش تزریق کنیم درغیراینصورت کارتریج رنگ قاطی کرده و خراب میشود در کارتریج هایی که دارای 4 منبع مجزا میباشند تزریق جوهر در هر منبع بصورت جداگانه انجام میشود. بعد از عملیات پر کردن کارتریج باید از قسمتی که شارژ را انجام داده اید با فشار هوا جوهر رابه سمت هد هدایت کنید تا اصطلاحا کارتریج را هواگیری کنید برای این کار میتوانید از سوراخی که شارژ را انجام داده اید فوت کنید و جلوی هد کارتریج دستمال کاغذی نگهدارید و با خروج جوهر و رنگی شدن دستمال کاغذی مطمئن شوید که کارتریج هواگیری شده است.اگر همه مراحل را به درستی انجام دهید کارتریج شارژ شده و آماده استفاده میباشد.

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان


آموزش شارژ کارتریج لیزری

برای شارژ کارتریج لیزری چه ابزاری مورد نیاز است؟

شارژ کارتریج لیزری حتما باید در محیط کارگاهی و مجهز انجام شود چرا که تونر کارتریج میتواند برای انسان مضر باشد و ذرات پودرتونر بعد از شارژ تا دقایقی در هوا معلق میباشند.

1-درابتدا باید پودرشارژ مرغوب از شرکتهای معتبر تهیه کنید.

پودر شارژ کارتریج لیزری

پودر شارژ کارتریج لیزری

پودر شارژ کارتریج

پودر شارژ کارتریج

4-پنبه،دستمال کاغذی و دستمال پارچه ای برای شارژ کارتریج

وسایل موردنیاز برای شارژ کارتریج

وسایل موردنیاز برای شارژ کارتریج

3-ماسک فیلتر دار و دستکش یکبار مصرف تهیه کنید.

دستکش و ماسک فیلتر دار

دستکش و ماسک فیلتر دار

2-پیچ گوشتی 4سو وفلت در اندازه متوسط برای باز کردن پیچ های کارتریج تهیه کنید.

وسایل موردنیاز شارژ کارتریج پیچ گوشتی

پیچ گوشتی چهارسو

6-چراغ قوه برای دیدن میزان پودر پر شده داخل مخزن

چراغ قوه

چراغ قوه

5-دستگاه دمنده هوا یا بلوور برای بادگیری محیط قطعات کارتریج

دستگاه دمنده هوا

دستگاه دمنده هوا

7-محلول های پاک کننده ،گریس و الکل وتینر:برای اسپری تمیز کننده از اسپری ناهید یا کنتاکت شوی استفاده نمایید،برای پاک کردن قطعات هم با پنبه آغشته به الکل هر قطعه را تمیز نمایید در مواردی که لکه های روی قطعات مخصوصا مگنت با الکل پاک نشود میتوانید از تینر استفاده نمایید(به یاد داشته باشید هیچوقت لبه لاستیکی بلید و دکتربلید را باهیچ محلولی تمیز نکنید برای تمیز کردن لبه لاستیکی بلید و داکتر بلید میتوانید از پودر بچه استفاده نمایید.)

اسپری تمیز کننده

اسپری تمیز کننده

محلول های پاک کننده

محلول های پاک کننده

10-سطل زباله درب دار برای ریختن پودر تونر در هنگام شارژ

سطل زباله درب دار

سطل زباله درب دار

9-وجود هواکش در محل  جهت گردش هوا به دلیل وجود ذرات

وجود هواکش در محل

وجود هواکش در محل

8-سیم چین و انبر دست برای بیرون کشیدن پین های کارتریج

سیم چین و انبر دست

سیم چین و انبر دست

سوالات متداول در شارژ کارتریج

میزان پودر مورد استفاده در کارتریج های اچ پی به اندازه تانک کارتریج لیزری بستگی دارد مثلا در کارتریج های لیزری با کاست کوچکترمثلا مدلهای: 12A-35A -36A -85A -83A 80 گرم پودر برای شارژ کارتریج مورد نیاز است و در مدل کارتریج های بزرگترمانند: 05A -53A -49A -13A معمولا 100 تا 120 گرم تونر لازم میباشد و در کارتریج های بزرگتر مانند 55A وبزرگتر مانند16A بیش از 300گرم تونر جای میگیرد. یک قاعده کلی برای شارژ در ذهن داشته باشید،کارتریج هایی که دریچه شارژ دارند موقعی که بصورت عمودی قرار میگیرند 5سانت انتهای کارتریج را خالی بگذارید،به عبارت دیگر 70% مخزن را از تونر پر نمایید و 30% منبع را خالی بگذارید. با این روش اکثر کارتریج ها را میتوانید چشمی و بدون وزن کردن تونر شارژ کنید.
برای شارژ کارتریج لیزری شما به یک میز کار،سیستم تهویه مناسب و محیطی کارگاهی و ایمن نیاز دارید. محیط کار باید دارای سیستم تهویه مناسب باشد و به مکانی احتیاج دارید که بتوانید با هوای فشرده تمامی قطعات کارتریج را از تونر تمیز نمایید این مکان باید جوری باشد که پودر تونر در هوا معلق نشود چراکه تنفس تونر میتواند برای سلامتی مضر باشد،همچنین باید قبل از اینکه بخواهید قسمت ضایعات تونر را با هوای فشرده تمیز کنید تونر قبلی را در سطل زباله درب دار خالی نمایید .
دستگاه دمنده هوا

دستگاه دمنده هوا

{ پاسخ به سوالات متداول(کیک کنید) }

ایرادات هر قطعه و تاثیرآن درچاپ:

کارتریج لیزری از قطعاتی تشکیل شده است که ایراد در هر قطعه تاثیر مستقیم در کیفیت چاپ نهایی بر روی کاغذ دارد.در این مقاله توسط تیم تحقیقاتی سایت پرچابا  برای شما عزیزان هر قطعه از کارتریج به همراه ایرادات آن برای شما آنالیز خواهیم شد.

قطعات تاثیر گذار در کیفیت چاپ کارتریج لیزری

ایرادات مربوط به کاست یا پوکه کارتریج:

شاسی یا پوکه کارتریج نیز ممکن است ایراداتی داشته باشد یا بعدا ایراداتی پیدا کند و باعث ایجاد مشکلاتی شود.از جمله این مشکلات میتوان به مواردی مانند:صداکردن،جانخوردن،گیرکردن داخل دستگاه،شکستگی ها،حرارت دیدن و تغییر شکل و…نام برد،با سایت پرچابا همراه باشید تا به این مشکلات را دقیق تربررسی کنیم.

تاثیر ایراد قطعات در کیفیت کاغذ چاپ شده:

 در این بخش توسط تیم تولید محتوا سایت پرچابا به بررسی دقیق تر ایراد هر قطعه برچاپ کاغذ میپردازیم و تعدادی از کاغذهای چاپ شده را برای استفاده شما کاربران عزیز آماده کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید