مقالات آموزشی

شارژ کارتریج چیست؟ به همراه ویدیو نحوه شارژ کارتریج hp با آموزش کامل

شارژ کارتریج چیست؟

اگر بطور خلاصه بخواهیم بگوییم که شارژ کارتریج چیست باید بگوییم که شارژ کارتریج یعنی پر کردن مجدد مواد مصرفی پرینتر از جوهر و یا پودر تونر،در کارتریج های جوهر افشان شارژ کارتریج با مایع جوهر انجام میشود ودر کارتریج های لیزری شارژ کارتریج با پودر تونر انجام میپذیرد که صرفا با پر کردن مجدد کارتریج نمیتواند نتیجه مطلوب کسب شودو شاید نیاز به تعویض قطعاتی هم باشدکه نیاز به تجربه و تخصص ویژه دارد.

یکی از مزایای شارژ کارتریج، کاهش هزینه‌های چاپ است. درحقیقت، با استفاده از این روش، می‌توان به طور قابل توجهی هزینه‌های خرید کارتریج جدید را کاهش داد و به جای آن، با هزینه‌ی کمتری کارتریج اصلی را شارژ کرد.
علاوه بر این، شارژ کارتریج  باعث حفظ محیط زیست نیز خواهد شد. با استفاده مجدد از کارتریج ، می‌توانیم مصرف بیشتر جعبه‌های کاغذی و پلاستیکی را کاهش دهیم که در هر سالها به سمت زباله‌های غیر قابل تجدید تبدیل می‌شوند. بدین ترتیب، حفظ منابع طبیعی و کاهش آلودگی محیط زیست در دستور کار ما خواهد بود.
درنتیجه، شارژ کارتریج  تلاشی است که به کمک آن می‌توانیم به کیفیت بیشتری در چاپ‌ها دست یابیم، هزینه‌ها را کاهش دهیم و به حفظ محیط زیست کمک کنیم. این روش، در حال حاضر توسط بسیاری از تجارت‌ها و همچنین کاربران خانگی پذیرفته شده است و به طور گسترده‌تر در حال استفاده می‌باشد.

هرآنچه باید از شارژ کارتریج بدانید کلیک کنید>>>   قیمت شارژ کارتریج


 شارژ کارتریج لیزری

قیمت شارژ کارتریج لیزری


اخطار:شارژ کارتریج یک کار تخصصی میباشد اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود احتمال آسیب جدی به کارتریج و حتی چاپگر وجود دارد.


اموزش شارژ کارتریج لیزری

اموزش شارژ کارتریج لیزری


آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان

برای شارژ کارتریج جوهر افشان چه ابزاری مورد نیاز است؟

برای شارژ کارتریج جوهر افشان به 4 رنگ جوهر مخصوص کارتریج و چهار سرنگ معمولی احتیاج داریم،روش کار به این شکل میباشد که ابتدا باید لیبل روی کارتریج را کنده ویابا سرنگ از سوراخ ریزهرنمد تزریق جوهر را انجام دهیم، با سرنگ هر رنگ جوهر را مجزا به اندازه ظرفیت کارتریجی که میخواهیم شارژ کنیم  با تزریق جوهر در قسمت نمد انجام میدهیم، در کارتریج رنگ مشکی فقط از یک رنگ منبع را پر میکنیم و اگر منبع کارتریج رنگی دارای سه رنگ باشد ،باید دقت کنیم که هر رنگ را از سوراخ هم رنگ خودش تزریق کنیم درغیراینصورت کارتریج رنگ قاطی کرده و خراب میشود در کارتریج هایی که دارای 4 منبع مجزا میباشند تزریق جوهر در هر منبع بصورت جداگانه انجام میشود. بعد از عملیات پر کردن کارتریج باید از قسمتی که شارژ را انجام داده اید با فشار هوا جوهر رابه سمت هد هدایت کنید تا اصطلاحا کارتریج را هواگیری کنید برای این کار میتوانید از سوراخی که شارژ را انجام داده اید فوت کنید و جلوی هد کارتریج دستمال کاغذی نگهدارید و با خروج جوهر و رنگی شدن دستمال کاغذی مطمئن شوید که کارتریج هواگیری شده است.اگر همه مراحل را به درستی انجام دهید کارتریج شارژ شده و آماده استفاده میباشد.

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان


نحوه شارژ کارتریج

آموزش شارژ کارتریج لیزری

شارژ کارتریج چگونه است ؟

برای شارژ کارتریج لیزری چه ابزاری مورد نیاز است؟

شارژ کارتریج لیزری حتما باید در محیط کارگاهی و مجهز انجام شود چرا که تونر کارتریج میتواند برای انسان مضر باشد و ذرات پودرتونر بعد از شارژ تا دقایقی در هوا معلق میباشند.

1-درابتدا باید پودرشارژ مرغوب از شرکتهای معتبر تهیه کنید.

پودر شارژ کارتریج لیزری

پودر شارژ کارتریج لیزری

پودر شارژ کارتریج

پودر شارژ کارتریج

 

فیلم شارژ کارتریج hp 👇👇👇👇👇

فیلم شارژ کارتریج hp 👆👆👆👆👆

4-پنبه،دستمال کاغذی و دستمال پارچه ای برای شارژ کارتریج hp

وسایل موردنیاز برای شارژ کارتریج

وسایل موردنیاز برای شارژ کارتریج hp

3-ماسک فیلتر دار و دستکش یکبار مصرف تهیه کنید.

دستکش و ماسک فیلتر دار

دستکش و ماسک فیلتر دار

2-پیچ گوشتی 4سو وفلت در اندازه متوسط برای باز کردن پیچ های کارتریج تهیه کنید.

وسایل موردنیاز شارژ کارتریج پیچ گوشتی

پیچ گوشتی چهارسو

6-چراغ قوه برای دیدن میزان پودر پر شده داخل مخزن

چراغ قوه

چراغ قوه

5-دستگاه دمنده هوا یا بلوور برای بادگیری محیط قطعات کارتریج

دستگاه دمنده هوا

دستگاه دمنده هوا

7-محلول های پاک کننده ،گریس و الکل وتینر:برای اسپری تمیز کننده از اسپری ناهید یا کنتاکت شوی استفاده نمایید،برای پاک کردن قطعات هم با پنبه آغشته به الکل هر قطعه را تمیز نمایید در مواردی که لکه های روی قطعات مخصوصا مگنت با الکل پاک نشود میتوانید از تینر استفاده نمایید(به یاد داشته باشید هیچوقت لبه لاستیکی بلید و دکتربلید را باهیچ محلولی تمیز نکنید برای تمیز کردن لبه لاستیکی بلید و داکتر بلید میتوانید از پودر بچه استفاده نمایید.)

اسپری تمیز کننده

اسپری تمیز کننده

محلول های پاک کننده

محلول های پاک کننده

10-سطل زباله درب دار برای ریختن پودر تونر در هنگام شارژ کارتریج hp

سطل زباله درب دار

سطل زباله درب دار

9-وجود هواکش در محل  جهت گردش هوا به دلیل وجود ذرات

وجود هواکش در محل

وجود هواکش در محل

8-سیم چین و انبر دست برای بیرون کشیدن پین های کارتریج

سیم چین و انبر دست

سیم چین و انبر دست

قیمت شارژ کارتریج

شارژ کارتریج لیزری
ایرادات هر قطعه و تاثیرآن درچاپ:

کارتریج لیزری از قطعاتی تشکیل شده است که ایراد در هر قطعه تاثیر مستقیم در کیفیت چاپ نهایی بر روی کاغذ دارد.در این مقاله توسط تیم تحقیقاتی سایت
برای شما عزیزان هر قطعه از کارتریج به همراه ایرادات آن برای شما آنالیز خواهیم شد.

قطعات تاثیر گذار در کیفیت چاپ کارتریج لیزری

ایرادات مربوط به کاست یا پوکه کارتریج:

شاسی یا پوکه کارتریج نیز ممکن است ایراداتی داشته باشد یا بعدا ایراداتی پیدا کند و باعث ایجاد مشکلاتی شود.از جمله این مشکلات میتوان به مواردی مانند:صداکردن،جانخوردن،گیرکردن داخل دستگاه،شکستگی ها،حرارت دیدن و تغییر شکل و…نام برد،با سایت پرچابا همراه باشید تا به این مشکلات را دقیق تربررسی کنیم.

تاثیر ایراد قطعات در کیفیت کاغذ چاپ شده:

 در این بخش توسط تیم تولید محتوا سایت پرچابا به بررسی دقیق تر ایراد هر قطعه برچاپ کاغذ میپردازیم و تعدادی از کاغذهای چاپ شده را برای استفاده شما کاربران عزیز آماده کرده ایم.

 


شارژ کارتریج برای چه مدل هایی انجام میشود:

اکثر کارتریج های hp قابلیت شارژ را دارند که برخی از این مدلها را میتوانید در زیر مشاهده کنید
شارژ کارتریج a83
شارژ کارتریج a79
شارژ کارتریج a12
شارژ کارتریج a85
شارژ کارتریج a44
شارژ کارتریج a35
شارژ کارتریج a17
شارژ کارتریج a49

دیدگاهتان را بنویسید