مقالات آموزشی

خرید زونکن و شناخت انواع زونکن و کاربردهای آن

برای خرید زونکن ابتدا باید بدانیم زونکن چیست و چه کاربردی دارد برای این پاسخ به این سوال با این مقاله همراه باشید.

خرید زونکن اداری

خرید زونکن اداری

زونکن ها نوعی پوشه با متریال محکم مانند مقوا می باشد که برای مرتب کردن اسناد به کار می برد البته امروزه در مدارس نیز برای فایل کردن کارهای کلاسی نیز از آن استفاده می شود در رنگ ها و مدل های مختلفی وجود دارد و برای حفظ و بایگانی اسناد مهم شرکتی بسیار حائز اهمیت است.

برای خرید انواع زونکن با ما تماس بگیرید 

   02188322120

زونکن ها در سایز های مختلف با حجم های مختلف تولید شده است و شما بسته به ابعاد اسناد خود و یا حجم مورد نظر می توانید به راحتی مدارک مهم خود را بایگانی کنید .

انواع زونکن و کاربردهای آن:

زونکن ها بسته به نوع کاربرد و جنس آن اسامی مختلفی دارند انواع زونکن مانند زونکن پومر زونکن های کلاسیک زونک های کاور دار زونکن های تبلیغاتی و زونکن گالینگور

زونکن پومر

زونکن‌هایی که دارای جلد مقوایی هستند که یک پوشش سلفونی برای نگهداری اسناد دارند  این نوع در سایزهای کوچک‌تر تا A4 تولید می‌شوند.

زونکن های کلاسیک

این زونکن های دارای روکش pvc هستند و ابعاد آن ورقه A4 می باشد بسیار پرکاربرد هستند و شما می توانید کاغذهای کوچکتر را هم درون این رونکن ها قرار دهید

زونکن گالینگور

این زونکن های با روکش بسیار با کیفیت ارائه می شوند استحکام بالایی دارند و از برگه های داخل هم قطعا به خوبی نگهداری می کند کاربرد ان بیشتر در ادارجات و سازمان ها و شکرت ها می باشد اما در مصارف خانگی نیز به دلیل داشتن متریال خوب و بادوام کاربرد دارد

زونکن کاوردار

این زونکن ها بسیار کاربردی هستند و برای حجم زیاد اسناد مانند اسناد مالیاتی بسیار کاربرد دارد علاوه بر رویه دارا کاور نیز هستند و دسترسی به دسته بندی را بسیار راحت می کند

زونکن تبلیغاتی

از هرکدام از زونکن های معرفی شده می توان به عنوان زونکن تبلیغاتی استفاده نمود شما بسته به هزینه جهت تبلیغات مجموعه خود می توانید زونکن تبلیغاتی سفارش دهید


شما برای خرید زونکن با بهترین قیمت و کیفیت می توانید با شماره تماس 02188322120 تماس حاصل فرمایید.


همواره در خرید زونکن به موارد زیر اهمیت دهید تا از خرید محصول بهترین بهره را ببرید:

جنس بدنه زونکن

مواد سازنده بدنه ی زونکن بر کیفیت زونکن بسیار تاثیر گذار می باشد هر چقدر بدنه زونکن با کیفیت تر باشد شما می توانید از زونکن سال های بیشتری استفاده کنید.

بنده زونکن ها را می توان از جنس مقوایی، پلاستیکی، چوبی، چرمی و ورنی ساخت اما در میان همه ی این جنس هایی که گفته شد، زونکن های مقوایی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و افراد از این نوع زونکن ها استقبال بیشتری می کنند نسبت به تمام جنس هایی که در بازار تولید می شود.

گنجایش زونکن

گنجایش زونکن را اندازه عطف زونکن تعیین می کند. معمولا اندازه ی عطفِ زونکن های استاندارد و میزان گنجایش آنها بصورت زیر است:

عطف: 2 سانت، گنجایش: 150 برگه

عطف: 4 سانت، گنجایش: 300 برگه

عطف: 6 سانت، گنجایش: 450 برگه

عطف: 8 سانت، گنجایش: 600 برگه

حلقه های قفل زونکن:

حلقه های قفل زونکن، شکل های مختلفی دارند که رایج ترین آنها عبارتند از: حلقه “O” شکل، حلقه قوسی (Arch) و حلقه “D” شکل که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

حلقه O شکل

با این نوع حلقه، میتوان برگه ها را خیلی راحت ورق زد اما برگه ها مرتب و منظم روی هم قرار نگرفته و همتراز و هم ردیف نمی شوند. زونکن هایی با این نوع حلقه، گنجایش کمتری دارند و معمولا حلقه O شکل برای زونکن هایی مناسب است که عطفشان کمتر از 3 سانت باشد. (در ایران این کالاها در دسته بندی کلاسور قرار می گیرند)

حلقه قوسی شکل (Arch)

با این نوع حلقه، اوراق مرتب و هم تراز روی هم قرار می گیرند. همچنین حلقه قوسی اجازه می دهد یک گیره فلزی به آن اضافه شود تا هم اوراق بیشتری در زونکن جا شده و هم از اوراق بهتر محافظت شود.

حلقه D شکل

این نوع حلقه، ترکیبی از حلقه o و قوسی است. با این نوع حلقه اوراق منظم و هم ردیف روی هم قرار می گیرند. این نوع حلقه سبب افزایش گنجایش زونکن شده و بررسی، ورق زدن و پیدا کردن اوراق را سریعتر و راحت تر می کند.

امیدواریم توانسته باشیم شما را در انتخاب خرید زونکن یاری نماییم شما برای خرید زونکن با بهترین قیمت و کیفیت می توانید با شماره تماس 02188322120 تماس حاصل فرمایید.