مقالات آموزشی

عملکرد حافظه در پرینتر

چگونگی عملکرد حافظه در پرینتر

عملکرد حافظه در پرینتر

حافظه پرینتر سرعت چاپ و کیفیت چاپ را بهبود می بخشد. پرینترها حافظه اختصاصی خود را دارند و شما می توانید حافظه های بیشتری جهت جلوگیری از مشکلات برای پرینت فایل های بزرگتر به چاپگر نصب کنید. همچنین حافظه یک عامل مهم برای جلوگیری از اشتباهات و چاپ صحیح اسناد است.

حافظه به کار رفته در داخل پرینتر RAM بوده، و در انواع مختلفی در بازار موجود است. هر پرینتر با مقدار حافظه خاصی که در آن نصب شده وارد بازار می شود. اما حافظه اکثر پرینترها برای رسیدگی به کارهای بیشتر و یا چاپ های بیشتر قابل ارتقاء است. درادامه با ما همراه باشید تا درباره اهمیت عملکرد حافظه در پرینتر بیشتر بدانیم .


برای خرید کارتریج ایرانی از مرجع تخصصی و تولید کننده اصلی کلیک کنید


عملکرد حافظه در پرینتر

حافظه پرینتر در ذخیره سازی و انجام پردازش کارهایی که از کامپیوتر به پرینتر ارسال شده استفاده می شود. پس از پرینت انجام شده حافظه پرینتر پاک شده و فضای حافظه را برای پرینت های بیشتر آماده می کند.

اهمیت حافظه در پرینتر

حافظه پرینتر به دو ویژگی چاپ یعنی سرعت چاپ و کیفیت چاپ مرتبط است. حافظه با حجم بیشتر به شما اجازه می دهد که چاپ های با تعداد بیشتر را با سرعت بیشتر و با کیفیت بالاتر انجام دهید.

عملکرد حافظه در پرینتر

خرید کارتریج لیزری از مرجع تخصصی انواع کارتریج در تهران

02188322120


اضافه کردن حافظه

پرینتر ها از حافظه ماژول تک خطی (Simm) استفاده می کنند. در واقع Simm حافظه های داخلی خود پرینتر بوده و اندازه های استاندارد آن ۲MB، ۴MB، ۱۶MB ،… است. برخی پرینترها قابل ارتقا و برخی دیگر قابل ارتقا نیستند که این مورد را نیز می توان از مشخصات پرینتر مورد نظر دریافت.

هارد درایو در پرینتر

تعدادی از پرینترها از هارد درایور برای ذخیره کارهای پرینتی استفاده می کنند. پرینت گرفتن از هارد درایو کندتر از پرینت گرفتن از رم است. شما می‌توانید از هارد درایو برای انجام کارهای بیشتر و ذخیره فایل های بیشتر بدون سربار حافظه استفاده کنید.


برای دریافت خدمات تعمیر وسرویس پرینتر لیزری در تخصصی ترین مرکز تعمییرات پرینتر و شارژ کارتریج کافیست با ما تماس بگیرید  02188322120  تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای ارائه خدمات با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *