مقالات آموزشی

نحوه افزودن پرینتر به ویندوز ۱۱

نحوه افزودن پرینتر به ویندوز ۱۱

جدیدترین نسخه در حال حاضر ویندوز 11است و یکی از قابلیت های آن نصب و اضافه کردن پرینتر کابلی یا بی سیم  به سیستم عامل است. در این مقاله با ما همراه شوید تا با نحوه افزودن پرینتر به ویندوز ۱۱ آشنا شوید.

برای خرید کارتریج ایرانی کلیک کنید

افزودن خودکار پرینتر در ویندوز ۱۱ با (اتصال سیمی)

 • پرینتر را به کامپیوترتان وصل کنید.
 • در Settings صفحه Printers & scanners را باز کنید:

۱. سریع‌ترین راه برای انجام این کار این است که منوی Start را باز کنید، Printers را جست‌وجو کرده و از میان نتایج روی Printers & Scanners کلیک کنید.

۲. همچنین می‌توانید برنامه Settings را باز کنید، Bluetooth & devices را از نوار کناری انتخاب کنید و از میان گزینه‌ها روی Printers & scanners کلیک کنید.

افزودن خودکار پرینتر در ویندوز ۱۱ با (اتصال سیمی)

در این صفحه، در زیر مجموعه‌ی بخش Add a printer or scanner پرینتر متصل‌شده به دستگاه نشان داده می‌شود و اگر آن را در فهرست پرینترهای از قبل ذخیره‌شده مشاهده می‌کنید به این معنی است که پرینتر با موفقیت توسط ویندوز شناسایی شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

افزودن خودکار پرینتر در ویندوز ۱۱ با (اتصال سیمی)

بعضی اوقات ممکن است اضافه کردن پرینتر به ویندوز دقایقی به‌طول بینجامد و علت آن جست‌وجوی ویندوز برای یافتن درایور آن است. اگر پرینتر قدیمی باشد، شاید نیاز به دانلود درایور آن از ویندوز آپدیت باشد، بنابراین بهتر است هنگام وصل کردن پرینتر به لپ‌تاپ یا کیس خود، از اتصال به اینترنت اطمینان پیدا کنید.

ضمناً از سالم بودن کابل نیز مطمئن شوید. اگر ویندوز در شناسایی آن به مشکل خورد روی گزینه‌ی Find drivers کلیک کنید یا از دیسکی که همراه با پرینتر ارائه می‌شود برای نصب درایور آن استفاده کنید. در ادامه می‌توانید از افزودن دستی پرینتر برای مواقعی که با اتصال مستقیم کابل موفق به افزودن آن نمی‌شوید، استفاده کنید.

افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱

اگر رایانه شما پرینتر را به‌طور خودکار تشخیص نمی‌دهد، می‌توانید سعی کنید آن را به صورت دستی اضافه کنید.

 • Settings را باز کنید و به Bluetooth & devices بروید، Printers & scanners را انتخاب کرده و روی Add device کلیک کنید.
افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱

چند ثانیه پس‌ از شروع عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن پرینتر صبر کنید و هنگامی که گزینه‌ی افزودن دستی (Add manually) را مشاهده کردید، آن را انتخاب کنید.

افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱
 • بسته به موقعیت شما و نحوه اتصال به پرینتر، چندین گزینه در اینجا وجود دارد. هر پنج گزینه برای پرینترهای بی‌سیم یا متصل به شبکه کار می‌کنند. اگر پرینتر شما به صورت محلی/مستقیم به رایانه متصل است، Add a local printer or network printer with manual settings و سپس Next را انتخاب کنید.
افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱
 • پورتی را که پرینتر به آن متصل است انتخاب کنید و روی Next بزنید. اگر پرینتر ازطریق USB متصل است، در انتهای لیست گزینه USB001 را انتخاب کنید. دقت داشته باشید در مورد پرینترهای قدیمی که از پورت‌های سریال یا LPT استفاده می‌کنند اگر از ورودی پورت‌های مذکور در دستگاه شما یک عدد وجود داشته باشد معمولاً با انتخاب پورت اول یعنی LPT1 یا COM1 پرینتر شناسایی و نصب می‌شود. اما اگر این اتفاق نیفتاد می‌توانید پورت‌های بعدی را امتحان کرده یا از Device manager و بخش Ports، شماره پورت را پیدا کنید.
افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱
 • مرحله بعدی برای نصب درایور پرینتر است. اگر پرینتر دارای دیسک شامل درایور است، برای جست‌وجوی آن Have Disk را انتخاب کنید. در غیر این صورت Windows Update را انتخاب کنید.
افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱
 • صبر کنید تا ویندوز فهرستی از گزینه‌ها را نمایش دهد. صفحه‌ای با پیام «Windows is updating the list of printers» را مشاهده می‌کنید. این کار ممکن است دقایقی طول بکشد.
 • پس از به‌روز شدن لیست پرینترهای موجود، سازنده آن را از ستون سمت چپ و سپس مدل را از ستون سمت راست انتخاب کنید. روی Next بزنید.
افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱
 • یک اسم دلخواه برای پرینتر انتخاب کنید و روی Next بزنید.
افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱

توجه: اگر صفحه‌ای را دیدید که می‌پرسد از کدام نسخه درایور استفاده می‌کنید، Replace the current driver را انتخاب کنید. بااین‌حال، اگر مطمئن هستید که درایور نصب‌شده درست است، Use the driver that is currently installed را انتخاب کنید.

 • صبر کنید تا پرینتر در ویندوز 11 نصب شود.
 • گزینه Do not share this printer را انتخاب کنید و سپس روی Next بزنید. اگر هم می‌خواهید پرینتر را با سایر دستگاه‌های موجود در شبکه خود به اشتراک بگذارید، Share this printer را انتخاب و جزئیات را تکمیل کنید.
افزودن دستی پرینتر به ویندوز ۱۱

اکنون باید کار با موفقیت به پایان رسیده باشد. اگر می‌خواهید پرینتر را آزمایش کنید، Print a test page را انتخاب کنید، در غیر این صورت Finish را انتخاب کنید تا پرینتر را در لیست دستگاه‌های خود ببینید.


مقالات مربوطه:

پاکسازی ویندوز 10 ،11 کامپیوتر

 افزایش سرعت لپ‌تاپ با پاور مود در ویندوز 11

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید