مقالات آموزشی

نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا

تنظیمات پرینتر درموزیلا

نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا

موزیلا هم به نوبه خود یکی از نرم افزارهای مرورگر محبوب و پرطرفدار است که کاربران زیادی روزانه به کمک آن مشغول وب گردی ، انجام تحقیقات و جستجو موضوعات مختلف ، ثبت نام و عضویت در سایت های گوناگون و … مشغول هستند. یکی از مسائلی که کاربران با آن مواجه هستند این است که پس از انجام امور خود بتوانند از مستندات و صفحات نتایجی که برای آنها نمایش داده شده است ، پرینت یا نسخه چاپی تهیه کنند.

از این رو ما در اینجا برآن شدیم تا در مقاله ای نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا را بررسی کنیم. یادگیری نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا به شما کمک می کند تا پرینت شما در ابعاد و کیفیت دلخواه چاپ شود و با مشکل به هم ریختگی و ریز یا درشت شدن بیش از حد آن مواجه نشوید ، با ما همراه باشید تا چگونگی انجام تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا را به شما آموزش دهیم.

آموزش تنظیمات پرینت در موزیلا

در اولین قدم باید بگوئیم که، اگر از کاربران مرورگر موزیلا باشید به راحتی می‌توانید با فشردن گزینه menu که به شکل سه خط روی هم است و سپس انتخاب print صفحه مورد نظر را پرینت بگیرید. همچنین با فشردن کلید‌های ترکیبی ctrl+p هم، به راحتی در مرورگر فایرفاکس پرینت خواهید گرفت. اما اگر در طی پروسه چاپ، با مشکلاتی از قبیل سفید چاپ شدن و یا درست نبودن حاشیه مواجه شدید روش‌هایی که در ادامه خواهیم گفت را دنبال کنید.


برای خرید کارتریج لیزری در تخصصی ترین مرجع فروش انواع کارتریج لیزری

02188322120


حل مشکل پرینت در فایرفاکس

در ابتدا باید روی دکمه menu که در سمت راست و بالای مرورگر قرار گرفته است کلیک کنید. این دکمه به شکل سه خط است. با کلیک روی دکمه menu می‌توانید از روی لیست، گزینه print را انتخاب کنید.

با کلیک روی گزینه print، می‌توانید صفحه وب را که در حالت پیش نمایش پرینت قرار گرفته است مشاهده کنید. در این پنجره، سایر تنظیمات مربوط به چاپ را نیز خواهید دید.

نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا
برای حل مشکل پرینت در فایرفاکس، ابتدا باید تنظیمات پرینت در موزیلا را چک کنید

به نوار ابزار پنجره پیش نمایش چاپ نگاه کنید، در این بخش اطمینان حاصل کنید که scale در حالت Shrink To Fit قرار گرفته باشد.

می‌خواهید صفحه اینترنتی را افقی چاپ کنید یا عمودی؟ دوباره به نوار ابزار نگاه کنید، برای انتخاب افقی یا عمودی چاپ شدن می‌توانید گزینه‌های landscape و یا portrait را بزنید

نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا
در پنجره print preview در قسمت نوار ابزار می‌توانید، تنظیمات پرینت در موزیلا را تغییر دهید

روی دکمه Page Setup بزنید، اکنون پنجره‌ای به همین نام باز خواهد شد. از روی نوار ابزار گزینه Margins & Header/Footer را بزنید. در این قسمت می‌توانید حاشیه صفحه را به دلخواه خود تنظیم و سپس برای اعمال تغییرات روی دکمه ok بزنید.

نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا
دکمه Page Setup به شما امکان می‌دهد حاشیه‌های صفحه را به دلخواه خود تنظیم کنید

حالا دوباره به صفحه پیش نمایش چاپ برگشته‌اید، روی دکمه print بزنید.

بعد از فشردن دکمه print، پنجره آن برای شما باز خواهد شد. در این قسمت گزینه‌های متعددی می‌بینید، روی select printer بزنید تا بتوانید پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس پرینت را بزنید، تا بدون هیچ مشکلی از صفحه پرینت بگیرید.

اگر مشکلی در پرینت از صفحه با مرورگر فایرفاکس می‌بینید، ابتدا مراحلی که می‌گوئیم را انجام دهید:

صفحه مورد نظر را با مرورگر دیگری پرینت گرفته و ببینید که آیا به درستی چاپ می‌شود یا نه؟ اگر در مرورگر جایگزین هم به اشتباه پرینت می‌شود، این احتمال وجود دارد که چاپگر ایراد داشته باشد.

اگر به پرینتر دیگری دسترسی دارید، صفحه مورد نظر را دوباره با فایرفاکس پرینت بگیرید. اگر چاپگر دوم، صفحه مورد نظر را درست چاپ می‌کند، پس این پرینتر اول است که مشکل دارد و شما بهتر است برای دریافت خدمات تعمیر وسرویس پرینتر لیزری در تخصصی ترین مرکز تعمییرات پرینتر و شارژ کارتریج کافیست با ما تماس بگیرید  02188322120  تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای ارائه خدمات با شما تماس بگیرند.

اما اگر صفحه وب در مرورگر جایگزین به درستی و بدون هیچ مشکلی چاپ شد، دستورالعمل‌هایی که در ادامه گفته خواهد شد را دنبال کنید.

پیشنهاد مطالعه :نحوه تنظیمات پرینتر در گوگل کروم

ریست تنظیمات پرینت در فایرفاکس

شما می‌توانید با ریست تنظیمات پرینت در فایرفاکس، مشکلات پرینتر و مرورگر را برطرف کنید.

 1. ابتدا باید در نوار آدرس فایرفاکس، عبارت about:config را تایپ و سپس enter را فشار دهید.
نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا
مراحل ریست تنظیمات پرینت در فایرفاکس
 1. ممکن است یک صفحه هشدار برای شما ظاهر شود، باید روی گزینه Accept the Risk کلیک کنید.
 2. حالا در قسمت جست و جو، گزینه print_printer را تایپ کنید.
 3. اکنون باید روی دکمه‌ای که به شکل سطل زباله است و در سمت راست گزینه print-printer preference است کلیک کنید.
 4. حالا دوباره روی گزینه menu فایرفاکس، که به شکل سه خط است کلیک کرده و سپس exit را انتخاب کنید.

  ریست کل تنظیمات پرینت فایرفاکس

  اگر روش گفته شده برای شما کار نکرد، بهتر است ریست کل تنظیمات پرینت فایرفاکس را امتحان کنید.

  • روی دکمه منو یا همان سه خط روی هم، در سمت راست و گوشه صفحه کلیک کنید.
  • اکنون از روی لیستی که برای شما باز خواهد شد، باید روی گزینه help زده و سپس Troubleshooting Information را انتخاب کنید.
  • پنجره Troubleshooting Information برای شما باز خواهد شد. بخشی به نام Application Basics را مشاهده می‌کنید، در قسمت زیرین آن پوشه Profile را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
  • حالا دوباره روی دکمه منو کلیک کرده و از روی لیست exit را بزنید.
  • در پوشه پروفایل باید به دنبال گزینه js باشید، آن را کپی کرده و در درایور دیگری به عنوان بکاپ نگه دارید.
نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا
مراحل ریست کل تنظیمات پرینت فایرفاکس
 • پرونده اصلی js را در فایل word باز کنید.
 • حالا تمام خطا‌هایی که در پرونده js با print_ شروع می‌شوند را حذف و سپس فایل را ذخیره کنید.

  برای خرید کارتریج ایرانی از مرجع تخصصی و تولید کننده اصلی کلیک کنید.

ذخیره صفحات وب به صورت pdf در فایرفاکس ویندوز ۱۰

شاید هنگام استفاده از فایر فاکس می‌خواهید، با تبدیا صفحه وب به صورت فایل pdf از آن پرینت بگیرید. خوشبختانه روشی برای ذخیره صفحات وب به صورت pdf در فایرفاکس در ویندوز ۱۰ وجود دارد که، در ادامه به آن اشاره می‌کنیم

 1. ابتدا فایر فاکس را باز کرده و به صفحه‌ای که قصد پرینت آن را دارید بروید.
 2. روی دکمه menu که به شکل سه خط روی هم است کلیک کرده و از روی لیست باز شده گزینه print را بزنید.
 3. صفحه print preview برای شما باز خواهد شد، باید روی دکمه print در سمت چپ این صفحه کلیک کنید.
 4. اکنون پنجره print برای شما بالا می‌آید، به بخش Select Printer نگاه کرده و روی منو کشویی آن کلیک کنید. از روی لیستی که مشاهده می‌کنید، گزینه Microsoft Print To PDF را انتخاب کرده و سپس روی print یا ok بزنید.
نحوه تنظیمات پرینت در مرورگر موزیلا
 • اکنون یک پنجره جدید به نام Save Print Output As ظاهر خواهد شد، در قسمت save ss type باید مکانی را که می‌خواهید سند در آن ذخیره شود را انتخاب کنید. سپس دکمه save را بزنید.
 • حالا فایل pdf مورد نظر، در مکانی که شما می‌خواهید ذخیره خواهد شد. اگر بخواهید این فایل را مطالعه کنید، باید آن را در Explorer پیدا و باز کنید.

برای دریافت خدمات تعمیر وسرویس پرینتر لیزری در تخصصی ترین مرکز تعمییرات پرینتر و شارژ کارتریج کافیست با ما تماس بگیرید  02188322120  تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای ارائه خدمات با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *