مقالات آموزشی

دلایل افت کیفیت چاپ پرینتر

دلایل افت کیفیت چاپ پرینتر

دلايل افت كيفيت در پرينترهاي جوهرافشان و ليزري با هم متفاوت است و در اين مقاله مي‌خواهيم راجع به بعضي از دلايل افت كيفيت پرينت بپردازيم و راه حل ارائه كنيم.

 

دلایل افت کیفیت چاپ پرینتر

دلایل افت و کمرنگ شدن کیفیت چاپ پرینتر جوهرافشان!

  • کیفیت پایین جوهر پرینتر: یکی از دلایل مهم کیفیت  چاپ در پرینترهای جوهرافشان نوع جوهر مخصوص چاپگر و کیفیت بالای جوهر می باشد. که اگر جوهر با پرینتر سازگار نباشد باعث می شود یا چاپگر چاپ نکند یا کیفیت نامطلوبی به کاربر دهد.
  • گرفتگی نازل های هد: گرفتگی یا  مسدود شدن نازل های هد باعث خراب چاپ زدن چاپگر می شود که باعث راه راه چاپ کردن عکس یا تغییر رنگ عکس مورد نظر شود یا  حباب داخل شلنگ های پرینتر متصل به مخزن هم باعث خراب شدن چاپ خروجی چاپگر شما میشود.
  •  کیفیت کاغذ مصرفی:  استفاده از کاغذ های نامناسب و بی کیفیت یکی دیگر از دلایل مهم بی کیفیت شدن پرینت است. در هر دستگاهی باید متناسب با نوع و مدل دستگاه و کاغذی که باید برای آن استفاده شود، کاغذ هایی با بالاترین کیفیت را مورد استفاده قرار داد.
  • تنظیمات چاپ پرینتر: در هنگام چاپ باید به این موضوع توجه کنیم که برای چاپ حتما گزینه نوع کاغذ معمولی ، گلاسه، های گلاسه مناسب با نوع کاغذ گذاشته شده در ورودی پرینتر باشد.
  • عکس های با وضوح خیلی پایین: استفاده کردن از اسناد و تصاویری که کیفیت و وضوح پایینی دارند نیز می تواند خود موجب پایین آمدن کیفیت چاپ شوند.

استفاده کردن از اسناد و تصاویری که کیفیت و وضوح پایینی دارند نیز می تواند خود موجب پایین آمدن کیفیت چاپ شوند.

دلایل افت کیفیت چاپ پرینتر لیزری

  • تونر نامرغوب: تونر همان پودری است که در درون کارتریج قرار گرفته و دستگاه با استفاده از آن، به چاپ اسناد می پردازد که اگر تونر نامرغوب داخل کارتریج پرینتر لیزری ریخته شود باعث کمرنگ چاپ زدن متن یا عکس می شود چاپ کمرنگ یکی از مشکلات مربوط به کارتریج تونر است و به این دلیل است که تونر کمتری نسبت به حالت نرمال به مگنت دولوپر جذب می‎شود.
  • خرابی درام: درام یکی از اجزایی مهم داخل کارتریج است هنگامی که خط و خش روی آن افتاده باشد هنگام پرینت باعث ایجاد خطوط در چاپ و یا راه راه شدن پرینت نهایی شود.
  • فیوزینگ پرینتر: در صورت چسبیدن توده ای از تونر به غلتک فیوزینگ و یا آسیب غلطک فیوزینگ، شما شاهد خطوط عمودی در سطح خروجی نهایی پرینتر خواهید بود.
  • سرویس پرینتر: پرینترها معمولا باید هر 5 ماه  سرویس شوند چون در طول این مدت تونر داخل پرینتر می ریزد و داخل دستگاه کثیف می شود و همین باعث میشود که در سطح کاغذ چاپ شده خطوط یا نقطه های دیده شود. تونر اضافی و یا منتقل نشده به سطح کاغذ می تواند سر از رول ها و یا دیگر قطعات مکانیسم پرینت در آورده و کیفیت چاپ را خراب می کند.
  • اتمام تونر: زمانی که تونر پرینتر شما رو به اتمام باشد باعث راه راه شدن پرینت خروجی می شود اگر خطوط افقی و سفید باشند یا چاپ نشده باشند تونر پرینتر تمام شده است.

برای دریافت خدمات تعمیر وسرویس پرینتر لیزری در تخصصی ترین مرکز تعمییرات پرینتر و شارژ کارتریج کافیست با ما تماس بگیرید  02188322120  تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای ارائه خدمات با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید