مقالات آموزشی

نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

برای بهبود کیفیت اسناد و تصاویر چاپ شده در پرینتر لیزری عوامل مختلفی نظیر تنظیمات پیش فرض پرینتر، تنظیمات برنامه چاپ، تنظیمات کاغذ، نوع کاغذ استفاده شده و کیفیت سند اولیه می تواند تاثیر داشته باشد. در این مقاله به ارائه نکاتی برای بهبود کیفیت چاپ اسناد و تصاویر در پرینترهای لیزری می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری بیشتر بدانیم .

خرید کارتریج لیزری از مرجع تخصصی انواع کارتریج در تهران

02188322120

نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

1-تنظیمات پیش فرض بر روی پرینتر لیزری را تغییر دهید. دسترسی به این تنظیمات در پرینترها براساس تولید کننده ها متفاوت می باشد. به هر حال، کنترل این تنظیمات اغلب از طریق کنترل پنل پرینتر تحت گزینه Default setting  یا Printing preferences قابل انجام می باشد. این تنظیم را بر روی بالاترین سطح دسترسی قرار دهید.

نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

2-کیفیت چاپ را در برنامه بکارگرفته شده برای فرآیند سند یا تصویر تنظیم کنید. این تنظیمات بطور معمول می تواند از قسمت Print dialogue در تب Option یا Advanced setting برنامه مورد نظر برای چاپ قابل دسترس می باشد. این تنظیم را بر روی بالاترین سطح دسترسی قرار دهید.

نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

3- اطمینان حاصل کنید از شارژ کارتریج که نیازی به شارژ شدن نداشته باشد. این اطلاعات را معمولا می توانید از طریق کنترل پنل پرینتر تحت گزینه Check ink-Levels بدست آورید. لازم به ذکر است که دستگاه های زیادی زمانیکه کارتریج نیاز به شارژ مجدد داشته باشد بطور خودکار هشدار می دهند.

برای خرید کارتریج ایرانی از مرجع نخصصی و تولید کننده اصلی کلیک کنید

نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

4- کاغذ استفاده شده بایستی مطابق نوع کاغذ تعیین شده تحت گزینه های تنظیمات کاغذ بر روی پرینتر باشد. بطور معمول می توان از قسمت کنترل پنل پرینتر تحت عنوان Printing preferences یا  Advancesd printer settings به این تنظیمات دسترسی داشت. درجات ضخامت مختلف به مقدار بیشتری جوهر برای چاپ اسناد و تصاویر با کیفیت دارد.

نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

5-از دستورالعمل نگهداری توصیه شده توسط تولید کننده پرینتر پیروی کنید. عدم انجام روند نگهداری مناسب می تواند بطور قابل ملاحظه ای کیفیت اسناد و تصاویر چاپ شده توسط پرینتر لیزری را تخریب کند.

نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

6- از تصاویر باکیفیت که دارای بزرگ نمایی یا Dpi 2400 هستند برای رسیدن به بهترین نتیجه در زمان چاپ استفاده کنید. بزرگ نمایی یک تصویر را با راست کلیک کردن روی فایل و انتخاب از منوی ایجاد شده می توان در قسمت Properties dialogue تعیین کرد.

برای شارژ کارتریج لیزری و دیدن قیمت شارژ کارتریج لیزری کلیک کنید
02188322120

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *